Ręce w kieszeni.

Nie ma to jak włożyć ręce do kieszeni i beztrosko sobie pójść w świat, nie martwiąc się o nic.

Tak było w moim przypadku… Kiedy miałem naście lat, żyłem beztrosko i to czasami, aż za bardzo. Mama nie miała ze mną łatwo, zresztą tłumaczę sobie, że żaden rodzic nie ma łatwo. 😂

Więc zacznijmy od początku, mój okres włożenia rąk w kieszeń zaczął się w gimnazjum, a w sumie to chyba w podstawówce, w 6 klasie? Hmm… jakoś tak.

Wtedy pierwszy raz mnie złapali na wagarach. Mój pech chciał, że miałem jedyny w swoim rodzaju plecak, taki żaruwiasty pomarańcz, coś na podobieństwo kapoka ratunkowego. Podobno kicałem jak zajcyk przez park, kiedy spostrzegłem, że to moi “Starsi” podążają w moim kierunku. 😂

Później okres prawdziwego buntu to już gimnazjum, oj wtedy to było i mimo, że miałem wszystko w dupie, udało mi się skończyć szkołę w normalnym czasie, ale o tym co tam się ze mną działo, to lepiej film nagrać niż opisywać, zaufajcie mi wiem co mówię!

To zdjęcie mojej córki przypomniało mi właśnie ten beztroski czas, kiedy to z tymi rękoma w kiermanach, chodziło się na rury przez łąkę i kopało kamienie leżące na ziemi. Dało mi to też do myślenia, że nie chciałbym, aby Mania wdała się w tatusia, bo będziemy mieli wielki problem. Heheszki.

Narazie przechodzi ten swój bunt dwulatka, ale to czas kiedy poznaje świat już wszystkimi zmysłami, poznaje go już na tyle, że zauważa moją nieobecność, co jest smutne, ale nie wolno się poddawać prawda? Szczerze? Mam ochotę się poddać, rzucić wszystko i wrócić do Polski, ale…no właśnie zawsze jest jakieś ale, to “ale” w moim wypadku to kontrakt z wojskiem, które lubię, ale wolałbym, żeby cała nasza rodzinka była razem.

Na koniec napiszę wam, że kilka dni temu moja Majeczka powiedziała mi samodzielnie to na co dłuuugo czekałem, czyli “kocham-Cię-tato-tatusiu”. Było to coś niesamowitego!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s